Matematyka
5657
2021-06-11 17:34:59
Winogrona były 2 razy droższe od jabłek. Basia kupiła 1 kg jabłek i 1 kg winogron. Zapłaciła 9 zł. Oblicz jak wyszedł ten wynik . OBLICZENIA POTRZEBNE !! :))
Odpowiedź
Tymuś1616
2021-06-11 23:19:51

cena 1kg jabłek ------- 9 : (2 + 1) = 9 : 3 = 3zł cena 1kg winogrona ----- 2 * 3zł = 6zł

malwinuska125
2021-06-11 23:21:06

x+2x=9 3x=9(skracanie przez trzy) x=3 spr. 3+2*3=9

Dodaj swoją odpowiedź