Matematyka
Joannaalva
2017-12-28 08:00:19
Błagam !!!! Na jutro !! Zadanie 5, 6, 7, 8
Odpowiedź
gunar
2017-12-28 13:29:43

z.5 a) 5 1/4 - 2 3/8= 2 7/8 b)9 * 1 1/3= 12 z.6 3*3 1/4 + (1/4)3 = 9,765625 z.7 34 1/3 + 87 1/6 + 78 1/2= 34 2/6 + 87 1/6 + 78 3/6 = 200(m) 116 1/4 + 63 3/4 = 180(m) 200-180=20(m) Odp. Dłuższa trasa jest przez punkt a i b o 20 metrów. z.8 Pomidory- 4zł za 1kg 8zł- 2kg 4zł / 3/4= 0,75 zł 2,75zł Pietruszka- 5zł za 1kg 5zł / 3/5= 0,60 0,60zł Kapusta- 4zł Razem:  2,75+0,60+4,00= 7,35zł Odp. Zosia zapłaciła 7,35 złoty za zakupy. Mam nadzieję że pomogłam, liczę na naj i Pozdrawiam Lidia :D  

Dodaj swoją odpowiedź