Polski
chowus
2018-01-03 08:52:19
Napisz charakterystykę Tomka Sawyera dam za najlepszą odpowiedź serduszko jeżeli odpowiedź nie będzie odpowiednia zgłosze ponieważ ta osoba chce zdobyć tylko punkty_!
Odpowiedź
Konto usunięte
2018-01-03 12:03:55

Bohater książki jest sierotą wychowuje go ciotka Polly ma przyrodniego brata Sida. Niedzielny,elegancki wygląd bluza z marynarskim kołnieżykiem,słomkowy kapelusz. Tomek nie był wzorem grzecznego chłopca.Sprytny,inteligentny wie jak oszukać ciocie. Kupuje od kolegów kolorowe kartki,by zostać wyrużnionym,a czięki temu dostrzeżonym przez Becky. Wie jak się wyłgać od malowania płotu.Potrafi przekonać Hucka,żeby wrócił pod opiekę wdowy Douglas.Skłonny do awantur,szuka zaczepki np.:Bójka bez powodu z nowym chłopcem w miasteczku. Zawsze działa pod wpływem emocji.Tomek to dobry i ciekawy przygód chłopak.Według mnie książka jest świetna,a najlepszy jest bohater Tomek.

Olunia13XDee
2018-01-03 12:05:10

Tomek jest niezbyt wysokim chłopcem z czarnymi włosami. Na co dzień chodzi ubrany jak większość chłopców, ale ma też inne ubranie, które wolno mu nosić tylko w niedzielę. Tomek Sawyer jest głównym bohaterem książki Twaina Marka, pt.: ?Przygody Tomka Sawyera?. Chłopiec ma około 13 lat i mieszka razem z ciocią Polly oraz przyrodnim bratem Sidem mieszkał w Ameryce w małym miasteczku zwanym St. Petersburg nad rzeką Missisipi. 

Dodaj swoją odpowiedź