Matematyka
Lolaasek
2017-06-24 11:22:39
Za 2/3 kg sera i 40 dag szynki Ania zapłaciła 23,60 zł. Kilogram szynki kosztował 24zł. Ile kosztował 1kg sera?
Odpowiedź
Bylus1910
2017-06-24 14:32:50

Witaj :) 40 dag = 0,4 kg  0,4 * 24 = 9,60 zł - tyle kosztowała szynka Trzeba odjąć cenę szynki od ceny wszystkiego i wyjdzie ile kosztowało 2/3 kg sera 23,60 - 9,60 = 14 zł Teraz układam proporcję: 2/3 kg = 14 zł 1 kg = x zł 1*14 : 2/3 = 14 : 2/3 = 14 * 3/2 = 42/2 = 21  Odp. 1 kg sera kosztował 21 zł Chyba jest dobrze :P Pozdrawiam :)

xxkasiulaxx2
2017-06-24 14:34:05

40 dag=0,4 kg 0,4 kg*24 zł=9,60 zł - tyle kosztowała szynka 23,60 zł-9,60 zł=14,00 zł - tyle kosztowało 2/3 kg sera 2/3 kg - 14 zł 1 kg    - x x=(1kg*14zł):2/3kg=14zł:2/3kg=14*3/2=21 zł odp. 1 kg sera kosztował 21 złoty.

Dodaj swoją odpowiedź